RSS


Gwiazdy Okej!

Gwiazdy Okej! to gra planszowa, w której celem jest przywołanie plugawego bóstwa za pomocą odpowiednio ułożonej konstelacji gwiazd. Jej premiera miała miejsca w 2004 roku na konwencie ConQuest. Teraz dzięki uprzejmości autorów z Grupy Twórczej MBH (Paweł Furman, Marcin Segit, Gabriela Zielińska) można ją ściągnąć za darmo w postaci plików PDF ze strony www.Gwiazdy.ZewCthulhu.pl. Na naszym serwisie ukazała się również archiwalna recenzja tej pozycji.

Przy okazji zapraszam do lektury krótkiej notki od samych autorów:

Skąd się wziął pomysł założenia Grupy Twórczej MBH? Oficjalnie: chcieliśmy sprawdzić, jak się wydaje gry, ale też zrobić po prostu coś fajnego. Inna wersja jest taka, że to głosy słyszane w snach kazały nam szerzyć zakazaną wiedzę i przyjąć za logo Małego Białego Hipopotama (który oczywiście nawołuje swych braci bluźnierczym trelem tekeli-li!, tekeli-li!).

Bawiliśmy się świetnie, wymyślając „Gwiazdy Okej”. Udało nam się grę wydać, nakład wyniósł coś około stu egzemplarzy (w tym dodruk w białych kopertach – pierwsza partia była w brązowych). Ponoć zasady nie do końca działają, jeśli przyłożyć do nich ziemską logikę – ale my projektowaliśmy „Gwiazdy Okej” z myślą o kultystach, nie o zwykłych śmiertelnikach. ;)

Produktem ubocznym były przypinki z Małym Białym Hipopotamem (trzy wzory – zwykły, mackowaty i wampiryczny), które okazały się być bardziej popularne od samej gry.

Co się dziś dzieje z MBH? Śpi. Czeka. Faluje Omszałymi Mackami. Śni. A kiedy gwiazdy znajdą się w odpowiednim położeniu, powróci…

Grupa Twórcza MBH:
Paweł 'Szept’ Furman
Marcin 'Seji’ Segit
Gabriela 'MidMad’ Zielińska

Dodaj komentarz